Najnowsze artykuły

Tanie spodnie na każdą okazję - jakie...

Wybór tanie spodnie może być wyzwaniem, zwłaszcza gdy poszukujemy czegoś, co będzie zarówno stylowe, jak i funkcjonalne. Odpowiednie spodnie...

Czytaj Więcej

Jak nie przepłacać za telewizję, internet, telefon?

Niemal każdy z nas korzysta dzisiaj z telewizji, telefonu czy internetu. Opłaty za te usługi są bardzo różnorodne. Zależą zarówno od operatora, jak i od wybranego pakietu. Mimo że konkurencja między operatorami usług telekomunikacyjnych jest bardzo duża, to osób, które za abonament telefoniczny czy telewizyjny płacą zbyt wiele jest naprawdę sporo. W naszym kolejnym artykule z cyklu poradników oszczędnościowych skupimy się więc na wydatkach za usługi telekomunikacyjne. Metody, które wybraliśmy nie są odkrywcze, na pewno jednak pomogą Ci w lepszym zarządzaniu pieniędzmi. Przyniosą Ci także duże korzyści. Jak nie przepłacać za telewizję, internet, telefon?Wydatki na te media wcale nie muszą być wysokie. Zoptymalizujemy swoje koszty, gdy będziemy z tych usług korzystać umiejętnie – nie tylko na tym zaoszczędzimy, ale w dalszym ciągu będziemy mogli cieszyć się rozmowami z bliskimi i oglądaniem swoich ulubionych kanałów.

Zrezygnuj z dodatkowych kanałów – bardzo często przy przedłużaniu czy podpisywaniu nowej umowy na telewizję, dostawca bardzo często dodaje nam kanały, które przez pewien czas (na przykład przez pół roku) są darmowe, później trzeba za nie płacić. O tym, że należy z nich zrezygnować odpowiednio wcześnie najczęściej po upływie kilku miesięcy już nie pamiętamy. W efekcie nasz rachunek rośnie. Filmy i programy możemy oglądać dzisiaj nie tylko w TV, ale także w internecie. W sieci znajdziemy różnorodne treści, także programy i filmy telewizyjne. W niektórych serwisach bezpłatnie można oglądać nie tylko programy, które są emitowane przez nasze rodzime stacje, ale także te, które emitowane są w zagranicznej telewizji. Usługi video on demand (VOD) pozwolą nam oglądać wybrany programy czy filmy, które są niedostępne w ogólnodostępnych paśmie – oczywiście za wniesieniem opłaty. Dlatego też, gdy chcemy oglądać ulubiony program, serial czy jakiś film zanim rozszerzymy abonament sprawdźmy, czy nie są one dostępne online. Zrezygnuj z niepotrzebnych usług w telefonie – razem z abonamentem telewizyjnym bardzo często dostajemy dodatkowe usługi, które przez pewien czas są bezpłatne. Może to być pakiet internetowy, darmowe minuty czy wiadomości SMS. Do takich udogodnień przyzwyczajamy się bardzo szybko i zapominamy, że po pewnym czasie operator zaczyna nam za nie automatycznie naliczać opłaty – nasz rachunek rośnie. Jeśli mamy numer na kartę, to opłaty za dodatkowe usługi pomniejszają stan konta. Może więc lepiej jest z nich zrezygnować, jeśli nie są nam one niezbędne?